Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor z Danem o natáčení...

1. 9. 2006

Rozhovor z Danem o natáčení...

A máme tady třetí a poslední část z Mid-Day - rozhovor s Danem Radcliffem. Zmínil se zde o pátém filmu, o tom jak se za ty roky změnil, o hře Equus, o líbací scéně s Katie Leung a o Harryho životě.

Jedno z nových, ještě nedokončených natáčecích míst je atrium - kopie londýnského metra, která bude použita pro poslední bojovou scénu - bitvu mezi Harrym a Voldemortem. Anglická vlajka, kterou mají z Mistrovství světa, visí nad jevištěm.

Velká síň je tady nejstarší - stojí tu už osm let a vleze se do ní 350 lidí. Je 40 stop široká a 120 stop dlouhá. Podlaha je zhotovena z yorkského kamene, který byl položen už pro první film. Je to působivé. Druhá nejstarší je tady Nebelvírská společenská místnost. Na portrétech, které visí na stěnách jsou vyobrazeni herci a někteří členové štábu. V Brumbálově pracovně jsou na zdi portréty spících bývalých ředitelů.

Některé scény se točily venku na mostu, za nímž bylo modré plátno: je tam Dan, Rupert, Emma, Matthew a Evanna. Režisér chce udělat ještě 15. záběr než je propustí. Daniel je první, kdo odchází. Vysvětluje nám, o co zde šlo:

"Dnes je to mírně hektické, sice jsem už trochu déle zpátky po jeden a půl měsíční přestávce, ale dnes je to Emmin první den. A Rupert byl taky asi tak na měsíc pryč, takže je každý trochu hysterický - proto jsme se tak smáli. A taky jsem o Ruperta zakopl.

Točili jsme scénu, která vede k závěru filmu, kde Umbridgeová zmizí v Zakázaném lesa a my se znovu sejdeme s Ronem, Nevillem, Lenkou a Ginny. Potom všichni půjdeme bojovat s Belatrix Lestrangeovou a s Voldemortem. Takže zkoušíme přenést sílu z poslední scény do této, ale dostaneme ji tam."

Jak odlišný je tento díl?
Hodně rozdílný - tahle role pro mě byla větší výzvou oproti minulým dílům. Ne fyzická výzva - ale v rámci hraní, bylo těžší zahát to. A taky je jiné pracovat s Davidem Yatesem - má velmi vysoký klidný hlas a mluví tak měkce. Další rozdíl byl v tom, že jsme uprostřed natáčení museli udělat dlouhou přestávku - měsíc a půl abychom se naučili na zkoušky. Takže produkce to celé uprostřed práce zavřela, což bylo velmi zvláštní, protože se to nikdy předtím nestalo.

Je to snadné vrátit se zpátky po přestávce?
Může to trvat pár dní než se dostanete zpátky do chodu věcí. Ale protože hraju Harryho už tak dlouho, tak mi to připadne velmi snadné. Nedělá mi to problémy vrátit se zpět do pracovního tempa.

Je ti 16. Jaké je to teď hrát Harryho?
Je to stejné. Harry má stejné problémy jako jiné děti v jeho věku. Jenom je to v jeho příběhu více zdůrazněné. Vlastně je toho na něj víc než na průměrného člověka, protože průměrný člověk neumí kouzlit. Díky povaze příběhu žije Harry ve výrazném světe, v jakési zdůrazněné realitě. Myslím, že Harryho nejšťastnější okamžiky jsou šťastnější, než by si kdokoli mohl myslet. A jeho nejsmutnější momenty jsou zase smutnější, než by si lidi mohli myslet.

Můžeš nám říct něco o romantických aspektech filmu?
Je to jakési pokračování toho, co začalo v předchozím filmu. A tentokrát můžu říct, že se to fakt stane. Bylo to ohromné, scéna s prvním polibkem byla ohromná. Bylo to dobré a hodně legrační.

Co říkáš na to, že Katie o tobě řekla, že dobře líbáš?
Můj bože, to byla sranda. Já a Katie - zezačátku jsme byli trochu nešikovní a nervózní, ale udělali jsme to. Bylo to pěkné.

Na kolikátý pokus jste to udělali?
Asi na třicátý.

Ve hře Equus budeš mít svůj jevištní debut. Zahraješ si zde psychycky narušené pomocníka na statku a budeš tu mít taky nahou scénu. Jak pohodlné to pro tebe bude?
Všichni ostatní herci, kteří tuto roli hráli, to udělali, takže kdybych to neudělal, bylo by to pro mě jako bych ani nehrál. Budu neuvěřitelně nervózní, ale je to ve scénáři, takže to musím udělat.

Těšíš se na jeviště?
Bude to nervy drásající, ale taky neuvěřitelně vzrušující. Bude to nová výzva. Je to něco, co jsem nikdy předtím nedělal. Musím trénovat svůj hlas - učit se s ním pracovat. Většina herců jde z herecké školy do divadla a až pak do filmu. Ale já to dělám naopak. Jdu z filmu na jeviště. Je to neortodoxní způsob jak to udělat, ale taky docela vzrušující.

Změnilo tě za ty roky nějak hraní Harry Pottera?
Opravdu nevím, jestli v důsledku toho, že hraju Harryho, proběhla nějaká velká změna v mé povaze. Myslím, že jsem stejně jako většina 10-ti letých vyrost v 17-ti letého. Možná, že jsem vyrostl trochu rychleji než ostatní v mém věku, protože mám po celou dobu kolem sebe tolik dospělých. Většina děti má vztah k dospělým jenom s rodiči a učiteli. Já jsem pracoval s dospělými asi od 11-ti let.

Údajně jsi šestým nejbohatším mužem v Anglii.
Nechci na to myslet, zkouším tomu nevěnovat pozornost, protože je to všechno vážně spekulace, myslím z větší části.

Co si myslíš o Harryho světě a životě?
Harryho život je pěkně nefér, protože on se nikdy o nic z toho neprosil. Byl vhozen do toho hrůzného světa okolnostmi - ne svou vlastní vinou. Předpokládám, že Harryho situace je tak nefér, protože si to ve skutečnosti vůbec nezaslouží - je to jedna z největších křivd.
 
zdroj-potterweb.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář